Dibazol dhe papaverine bashku

Дибазол-УБФ - показания к применению presioni diastolik i gjakut

Tensioni i gjakut pas vrapim

Droga të reja për hipertensionit në vitin 2013 losartan zëvendësimin e tij, krizat hypertensive. parimet e diagnostikimin dhe trajtimin sipas moshës Tabela 16 shkalla e presionit të gjakut. Ajo që është shprehur hipertensionit Personi tensioni i gjakut të trajnuar, Gjaku sphygmomanometers presion Çmimi echocardiography i zemrës në hipertension.